Візит науковців з Австрії

Із 16 по 20 жовтня у рамках виконання міжнародного україно-австрійського білатерального проекту «Способи переробки біомаси ціаней, що викликають цвітіння водойм» відбувся робочий візит до Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ) делегації австрійських науковців з Університету природних ресурсів і наук про життя (BOKU) м. Відень. До складу делегації увійшли провідні науковці: доктор Гюнтер Бохманн (керівник групи), доктор Катарина Майкснер, науковий співробітник Вольфганг Габауер.
 
Проект спрямований на переробку біомаси синьо-зелених водоростей (ціаней), що масово розвиваються влітку у водосховищах дніпровського каскаду. Застосування розробки дозволить забезпечити дешевим метаном і добривом фермерські господарства та поліпшити екологічний стан р. Дніпро, прибережних населених пунктів і місць відпочинку, збільшити продуктивність риби, а також знизити витрати на очищення води.
 
Делегація австрійських науковців взяла участь у заходах, передбачених проектом, зокрема 17 жовтня у Skype-конференції за участі фахівців профільних кафедр Національного університету харчових технологій, Одеської національної академії харчових технологій і Національного університету «Львівська політехніка». Науковці презентували здобутки в галузі екологічної, енергетичної та аграрної біотехнологій. Колеги із BOKU виступили з презентаціями «Application of anaerobic digestion» і «Digestate treatment and ammonia removal with hollow fiber membranes» перед студентами та молодими ученими ЗВО – учасників Skype-конференції.
 
Наприкінці візиту були обговорені напрями подальшого співробітництва у рамках міжнародних проектів Horizon–2020, Erasmus + за категоріями КА1 та КА2 та міжуніверситетськими угодами.
Українська